Arsız patron işçiyi suçladı: ‘Fabrikaya virüs getiriyorlar’

0
439

Birçok işçinin koronavirüse yakalandığı ifade edilen Manisa’da, Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Sait Türek bu duruma arsızca açıklamalar getirip işçileri suçladı. Türek işçileri fabrikalara koronavirüs getirmekle suçladı.

Manisa Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Yönetim Kurulu Başkanı Sait Türek, katıldığı bir televizyon programında yüzlerce işçinin fabrikalarda koronavirüse yakalanmasının faturasını işçilere çıkardı.

Bir pansiyon inşa edip işçileri dışarı bırakmamayı düşündüklerini ifade eden Türek, şu ifadeleri kullandı:

“1 Haziran’daki normalleşme sürecinin başlangıcıyla birlikte tüm ülke çapında gördüğümüz hareketlenme maalesef fabrikalara da yansıyor. Ama bu, fabrikaların kusurundan değil. Maalesef insanımız kendine olan saygısını değil, karşısındakine olan saygısını koruması lazım. Bu konuda biraz gevşeklik olduğunu gözlüyoruz. Şu anda bölgemizde 55 binin üzerinde çalışanımız var. Zaman zaman bu arkadaşlarımızı Manisa OSB bünyesinde bir pansiyon inşa edip de dışarıya bırakmasak mı diye düşünüyoruz. Çünkü her tatil veya her boşluğun arkasından çalışan arkadaşlarımız fabrikalara geri gelirken maalesef birtakım şeyleri de taşıyarak geliyorlar.

Bütün işçilerimizin gerek servis konusu, gerek yemekhane konusu, gerek hijyenle ilgili dezenfeksiyon konusu, gerek çalışma koşullarındaki mesafe konuları gibi her türlü önlemi alıyoruz ama akşam saat 17.00 vardiyasından çıktıkları zaman bu arkadaşlarımızın hepsi bunları unutuyorlar.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.