Askeri kışlaların elektrik ihalesi Cengiz, “Becerikli Abdullah” ve Limak arasında paylaştırıldı

0
102

Jandarma Genel Komutanlığı, kışlalar ve komutanlık binaları için elektrik alım ihalesi düzenledi. Düzenlenen ihalenin sonuçları yine şaşırtmadı. AKP’nin zengini Cengiz Holding, “Erdoğan’ın prensi” Ebubekir Tivnikli’nin Eksim Holding’i ve 5’li çete üyesi Limak Holding ihaleleri paylaştı.

İçişleri Bakanlığı’na bağlı Jandarma Genel Komutanlığı, 13 Eylül tarihinde 2022 yılı için “serbest piyasadan elektrik enerjisi alımı” ihalesi düzenledi. 

İhalenin 131 milyon TL’lik dilimi Cengiz Holding’e, 91 milyon TL’lik kısmı da Eksim Holding’e gitti. Limak Holding ise 11 milyon TL’lik kısmını aldı.

Halka ettiği küfürler ile bilinen ve 17-25 Aralık operasyonlarında adı geçen, Erdoğan’ın yakın arkadaşı Mehmet Cengiz’in firması Cengiz Holding; yine 17-25 Aralık operasyonlarında ismi geçen, “Erdoğan’ın prensi” ve “Becerikli Abdullah” isimleriyle tanınan, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın’ın kızına verdiği burs ile de bilinen Abdullah Tivnikli’nin Eksim Holding’ine bağlı Dicle Elektrik Şirketi; kamuoyunda 5’li çete olarak bilinen müteahhit çetesinden Nihat Özdemir’in firması Limak Uludağ Enerji Şirketi ihaleyi deyim yerindeyse “kendi aralarında” paylaştı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.