Bahçeli’nin erken seçim korkusu: ‘Erken seçim dayatması Türkiye’nin kaosa sürüklenme amacının gizemli ve şifreli kılıfıdır’

0
88

AKP-MHP faşist ittifakının erken seçim korkusu güç kaybettikçe daha fazla büyüyor. Yapılan güncel anketlerde Cumhur İttifakı’nın bugün seçim yapılsa yeniden iktidar koltuğuna oturması mümkün gözükmezken bunun yaptıkları açıklamalara da bu gerçekliğin yansımaları da gözüküyor.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli son günlerde yapılan “erken seçim” ve “güçlendirilmiş parlamenter sistem” tartışmalarına sert şekilde tepki gösterdi.

Konuyla ilgili yazılı açıklama yapan Bahçeli, “Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin teçhiz ve temin ettiği siyasi istikrar ve toplumsal huzurdan rahatsız olan, ülkemizin müstesna gelişme rotasından memnuniyetsizlikleri açığa çıkan malum siyasi partilerin eylem ortaklıklarıyla söylem birliktelikleri aleni boyutlara ulaşmıştır” ifadelerinde bulunurken “Cumhur İttifakı’yla ilgili yapılan kof ve kifayetsiz değerlendirmelerin esasen Türkiye’nin güçlü iradesine duyulan tahammülsüzlükten beslendiği ortadadır” dedi.

Erken seçim söylemini “Türkiye’yi kaosa sürüklemek” olarak değerlendiren Bahçeli şu ifadelerde bulundu:

“Zillet ittifakının şemsiyesi altında toplanan partiler bir yanda erken seçim taleplerini, diğer yanda da Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem hedeflerini gündemde tutmanın arayış ve çabasındadır. Meselenin püf noktası ise bu hedefleriyle siyasi kaosa hizmet ettiklerini göremeyecek kadar basiretlerinin bağlanmış olmasıdır. Türkiye’nin gündeminde erken seçim yoktur. Cumhur İttifakı’nın gayesi, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin kalıcı ve köklü hale gelmesi için ihtiyaç duyulan reformları, yasal düzenlemeleri, sosyal ve ekonomik iyileştirmeleri hayata geçirmektir. Erken seçim dayatması Türkiye’nin kaosa sürüklenme amacının gizemli ve şifreli kılıfıdır. Bu kılıfın altında saklananların demokrasiyle, düşünce ve ifade özgürlüğüyle, dahası milli hedef ve özlemlerle ahlaken hiçbir bağ ve bağlantıları da kalmamıştır.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.