Bakan Soylu tecavüzcü uzman çavuşa ilişkin konuştu: “HDP’lilerin yaptıklarının üstünü örtmek için konuyu uzatıyorlar.”

0
788

Batman’da 18 yaşındaki bir genç kızı cinsel saldırıda bulunarak intihara sürükleyen uzman çavuş Musa Orhan, kamuoyunda tepki oluşması sonrası dün tutuklanmıştı.

Konuya ilişkin İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan ise skandal açıklamalar geldi.

Tecavüzcü uzman çavuşun tutuklanması için oluşturulan gündemi abartı bulan Soylu, bunun HDP’lilerin yaptıklarının üzerini örtmek için yapıldığını iddia ederek, “Elbette bu olayın bazı çevreler tarafından sürekli gündeme getirilmesinin temel nedeni HDP milletvekilinin ve diğer PKK’lıların yaptıklarının üstünü örtmektir. Tecavüze de şiddete de zerre kadar prim vermeyiz. Her ikisine de tabii ki hayır!” dedi.

Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan’a konuşan İçişleri Bakanı Soylu, kamuoyu baskı sayesinde uzman çavuşun ihraç edilip ve tutuklandığını görmezden gelerek, “Bir güvenlik mensubu, bu tür bir olayın içinde yer aldığında önce açığa alırız, ardından da ihraç ederiz. Bu uzman çavuşla ilgili açığa alma işlemi bir ay önce gerçekleşti, ayrıca ihraç işlemi de hemen başlatıldı.” ifadelerini kullandı.

“Olayı tüm evreleriyle ele alıp titizlikle incelemek lazım. Cenaze, bizim cenazemizdir. İki nedenden dolayı bizim cenazemizdir: Görevimiz gereği mesuliyetimiz var, bu bir. İkincisi de bu aile bir polis ailesi. Genç kızımızın abisi mesai arkadaşımız, bir polis memuru. Bu açıdan da mesuliyetimiz var.” diyen Soylu, geri kalanın yargının işi olduğunu belirtti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.