Bakanlık duyurdu: Salgın nedeniyle 30 Ağustos etkinlikleri yasak

0
387

İçişleri Bakanlığı 81 ilin valiliğine gönderdiği genelge ile 30 Ağustos Zafer Bayramı etkinliklerinin koronavirüs salgını nedeniyle yasaklandığını duyurdu.

Genelgede, “Kutlamalar pandemi süreci göz önüne alınarak; çelenk sunma programı, TBMM’de grubu bulunan siyasi partilerden, kamu kurum ve kuruluşlarından, şehit ve gazi derneklerinden birer temsilcinin katılımıyla maske-mesafe kuralına riayet edilmesi suretiyle asgari düzeyde gerçekleştirilecek.” ifadeleri kullanıldı.

Ayrıca, “Tebriklerin kabulü programı yapılmayacak, resepsiyon düzenlenmeyecek, şehitlik ziyaretlerinin asgari katılımla maske-mesafe kuralına uygun, kısa süreli olarak yapılması sağlanacak. Belirtilen program dışında herhangi bir etkinlik yapılmasına müsaade edilmeyecek.” diye belirtildi.

Etkinliklerin iptal edilmesine ise sosyal medya kullanıcılarından tepki geldi. Ayasofya’da binlerce kişinin biraraya toplanmasına ses çıkarılmazken Zafer Bayramı kutlamasına pandeminin bahane edilmesi sosyal medya kullanıcılarının tepkisini çekti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.