Bayrampaşa Belediyesi’nden çıkarılan işçilerden açıklama: Direneceğiz!

0
95

Bayrampaşa Belediyesi tarafından işten çıkarılan işçiler, belediye önünde yaptıkları açıklama ile direnmeye devam edeceklerini belirtti.  

Bayrampaşa Belediyesi tarafından işten çıkarılan işçiler, belediye önünde bir araya gelerek açıklama yaptı. Açıklamaya Kod-29 ile işten çıkarılan Ataşehir, Maltepe ve Bakırköy Belediyeleri işçileri de destek verdi. “Bayrampaşa Belediyesi’nde baskı, tehdit ve mobbing son bulsun” pankartı açan kitle “Atılan işçiler geri alansın” ve “Kod-29 iptal edilsin” dövizleri taşıdı. Açıklamada sık sık “İşçilerin birliği kod-29’u yenecek” sloganı atıldı.

Açıklamada söz alan işçilerden İzzetin Akan, direnmekten başka çarelerinin olmadığını belirterek “Ben ne yaptım?  Bu kod-29 ile işten atmalara derhal son verilsin. Tüm işçiler kod-29’dan atılıyor. Biz sadece işçilerin hakkını verin dedik. Bizim direne direne kazanmaktan başka çaremiz yok. Biz hakkımızı alana kadar meydanlarda olacağız. Ben hiçbir zaman ahlaksızlığa boyun eğmedim, eğmeyeceğim. Bu mücadeleyi asla bırakmayacağım” dedi.

İşçiler basın açıklamasını, tüm emekçileri 1 Mayıs’ta alanlara davet ederek sonlandırdı. 

Kaynak: MA

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.