Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Haznedar Görevinden Alındı!

0
1044

65C1F07B-4710-45A0-88B9-46AF5A8234D0Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Haznedar İçişleri Bakanlığı tarafından görevinden alındı. Haznedar ile birlikte iki belediye meclis üyesi de görevden uzaklaştırıldı.

İçişleri Bakanlığı, Hazinedar’ın görevden alınma gerekçesini şöyle açıkladı: “FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütüne Üye Olmak suçundan yürütülen soruşturma; ayrıca belediye hizmetlerinin zorunlu bağışa tabi tutularak iş sahiplerinden zorla para alınması, usulsüz ihale ve ruhsat verilmesi, kamu malının özel şahısların menfaatine kullandırılması ve bunun karşılığında haksız kişisel menfaat temin edilmesi ve görevi kötüye kullanma niteliğindeki diğer eylemlerinden hakkında yürütülen soruşturmalar nedeniyle Murat Hazinedar Beşiktaş Belediye Başkanlığı görevinden uzaklaştırılmıştır.”

Murat Haznedar, Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’den sonra görevden alınan ikinci CHP’li belediye başkanı oldu. Kararın ardından Beşiktaş Belediyesi önünde hareketlilik yaşanırken, bina etrafında toplanan kalabalık slogan attı.

4 Aralık 2018

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.