Bilal Erdoğan’ın uzmanlık alanı Avrupa imiş: “Avrupa diye bir şey kalmayacak”

0
82

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan, yönetiminde olduğu TÜGVA’nın belediyelerden konut ve araziler tahsis etmesiyle ilgili konuştu. Bilal Erdoğan, “TÜGVA ile uğraşıyorlar, neden biliyor musunuz?” diye soran Erdoğan, “Niye uğraşıyorlar sizinle? Niye işlerine gelmiyor? Kıskanıyorlar değil mi? O zaman daha da başarılı olun. Onlar da kıskançlıktan çatlasın” ifadelerini kullandı.

Bilal Erdoğan, Çorum Belediyesi tarafından inşa edilen Türkiye’nin ilk oba konseptli gençlik kampının açılışını gerçekleştirdi. Erdoğan açılışta şunları söyledi: “Vahdet inancının mirasçılarıyız, o vahdet inancını bozmaya yönelik bir iş bu kutuplaşma. ‘İnsanlık dinler olursa gelişemez’ diye bir inanış vardı. Bu dönem dünyada geride kaldı. Artık inananların inancına, inanmayanların da inanmamasına saygı duyma dönemine girildi. Ancak Türkiye’de o pozitivist akımın etkisinde, kendi karanlıklarını aydınlık sanan bir kesim kaldı. Bunlar hala inandığınız zaman, bir Allah’a kul olduğunuz zaman gelişemeyeceğinizi, büyük işler yapamayacağınızı düşünüyorlar. Kendileri yapamıyorlar ya, herkesi kendileri gibi sanıyorlar.”

“Avrupa’nın lideri, yok. Maalesef hepsi komik duruma düşmüş durumda”

Uzmanlık alanın Avrupa olduğunu söyleyen Erdoğan, “Benim uzmanlık alanım, doktora alanım Avrupa. Avrupa diye bir şey kalmayacak. Şu anda Avrupa’da seçimler yapılıyor, hükümet kurulamıyor ülkelerde. Ülkeler birbiriyle kavga içinde. Avrupa’da lider denilecek bir tane adam yok. Hangi ülkenin lideri, Avrupa’nın lideri, yok. Maalesef hepsi komik duruma düşmüş durumda. Amerika’nın bu kadar ekonomik gücüne rağmen şu anda çok ciddi meseleleri tartışıyorlar. Bunlar inançsız toplumların yaşamaya mahkum olduğu meseleler, sıkıntılardır. Ne olur yani hem inançlı, hem gelişmiş bir toplum olunabileceğini görüyorsak, bundan niye uzak duralım.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.