Bilal Oğlan ile okul arkadaşıysan THY’de yöneticilik garanti

0
1087

Türkiye’nin en büyük havayolu şirketi olan Türk Hava Yolları’nda yöneticiler listesi dikkat çekti. THY’de 80’e yakın ismin Kartal İmam Hatip Lisesi mezunu olduğu kaydedildi. Bir çoğu Bilal Erdoğan’ın okul arkadaşı.

AKP’nin Cumhurbaşkanı Bilal Erdoğan’ın oğlunun mezun olduğu okul THY’ye damgasını vurdu! Şirketin üst ve alt kademe yöneticilerinin büyük bölümü Kartal İHL mezunu.

Sözcü’den İsmail Şahin’in haberine göre THY’deki değişim rüzgarı Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminde danışmanlığını yapan Mehmet İlker Aycı’nın 2015 yılında THY Yönetim Kurulu Başkanı olarak göreve başlamasıyla hız kazandı. Aycı döneminde THY yönetimine seçilen bir çok ismin, Bilal Erdoğan’ın okulu olan Kartal İmam Hatip Lisesi’nden seçilmesi dikkat çekti.

Bilal Oğlan’ın arkadaşları yönetimde

Bilal Erdoğan gibi 1999’da mezun olan Arda Ermut, Yönetim Kurulu Üyesi olurken, yine aynı yıl mezun olan Abdülkerim Çay ve Ahmet Olmuştur THY’de Genel Müdür Yardımcısı, Ebubekir Akgül İnsan Kaynakları Başkanı pozisyonunda çalışıyor. 1993 mezunu Ogün Şanlıer de THY Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapıyor. Basın Müşaviri Yahya Üstün, Reklam Müdürü Rafet Fatih Özgür de Kartal AİHL mezunu olarak ön plana çıkıyor. 2019 yılının ilk yarısını 1 milyar lira zararla kapatan THY’nin hisseleri ise son bir yılda yüzde 22 değer kaybetti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.