BirGün Gazetesi Yazarı Cüneyt Cebenoyan Yaşamını Yitirdi

0
628

Birgün gazetesi yazarı, sinema eleştirmeni ve bir dönem CHP İstanbul İl Başkanlığı Basın Danışmanlığı görevini de üstlenen Cüneyt Cebenoyan geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybetti.

Kazada Cebenoyan’ın eşi Ayşegül Cebenoyan’ın da yaralandığı belirtildi.

Anadolu Ajansı’nın haberine göre, Cüneyt Cebenoyan yönetimindeki otomobil, Seydişehir-Konya kara yolunun 5. kilometresinde sürücüsü henüz belirlenemeyen yabancı plakalı otomobille çarpıştı. Cebenoyan’ın kullandığı otomobil daha sonra refüjdeki bariyerlere çarptı.

Kaza sonrası, Cüneyt Cebenoyan olay yerinde hayatını kaybederken, araçta bulunan eşi Ayşegül Cebenoyan yaralı olarak hastaneye kaldırıldı.

Birgün Gazetesi’nin Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Aydın, olay sonrası yaptığı açıklamada, “Gazetemizin çıktığı günden bu yana her koşulda yan yana, omuz omuza olduğumuz, çok değerli yazarlarımızdan birisiydi Cüneyt. Özellikle sinema alanındaki yazılarıyla bütün okurlarımızın zevkle okuduğu, kültür-sanat dünyamıza büyük katkıları olmuş bir yazarımızdı. Çok üzgünüz. Gazetemizin, ailesinin ve sevenlerinin başı sağ olsun.” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.