Boğaziçi öğrencilerinin “kayyumluk” önündeki nöbeti sürüyor

0
333

Kâbe’ye hakaret ettikleri iddiasıyla hedef gösterilerek tutuklanan Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerine destek için yapılacak basın açıklamasına polis şiddeti damgasını vurdu. Polisin öğrencileri gözaltına almak için “aşağı bak” diyerek saldırdığı görüntüler sosyal medyada tepki topladı.

Akşam saatlerinde biraraya gelecek öğrencilere ve destek vermek isteyenlere polis engel oldu. Polis kampüs çevresinde abluka kurarak öğrencilerin çıkışına izin vermedi. Çok sayıda öğrenciyi gözaltına aldı.

Kampüs binasından çıkışları engellenen üniversitelilerin “kayyumluk” önünde yapmak istedikleri eyleme de polis saldırdı. Ayrıca kampüse yakın alanlarda toplanarak yürümek isteyen öğrencilere yönelik polis saldırıları da sürüyor. HDP milletvekilleri de kampüs önünde öğrencilere destek olmak için bekliyor. Bekleyen milletvekilleri arasında bulunan Ömer Faruk Gergerlioğlu bugün 100’den fazla öğrencinin gözaltına alındığını duyurdu.

Öğrencilerin “kayyumluk” içinde başlattıkları nöbet devam ederken, kayyum rektör Melih Bulu’nun istifa etmesini istiyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.