BU SAVAŞ TÜRKİYE’NİN SAVAŞI DEĞİL!

0
929

Meclis’ten geçen tezkerenin bir gün arkasından Recep Tayyip Erdoğan, “Fırat’ın Doğusu” na yönelik operasyonun başladığını duyurdu. Partisi günden güne eriyen ve özellikle HDP ve CHP yakınlaşması karşısında gittikçe güç kaybeden AKP, iktidarı elinde tutabilmek için başlattığı bu saldırıya ise ”Barış Pınarı Harekatı” adını verdi.

Erdoğan operasyonu, şahsi ordusu haline getirdiği TSK yanına kattığı ve cihatçı örgütlerin içinde bulunduğu Milli Suriye Ordusu ile yapacak. Gerici katillerin içinde bulunduğu hiçbir ordu Suriye’nin milli ordusu olamaz. Kafa kesen, kadınlara ve çocuklara tecavüz eden, onları köle pazarlarında satan ve şimdiye kadar yüzbinlerce insanın ölmesine sebep olan katil çeteleri ile bölgeye ”barışın” getirileceği yalanlarına inanmıyoruz. Biz o katilleri Suruç’tan, Ankara’dan biliyoruz.

Erdoğan sıkışan iktidarını rahatlatmak ve saltanatını devam ettirmek için başka bir ülkeye açıkça savaş ilan etmektedir. Kürtleri tehditmiş gibi göstererek çarpıtılmış milli duyguları istismar ederek başlatılan bu savaş, Türkiye’nin savaşı değildir. Bu savaş Erdoğan’ın savaşıdır. Erdoğan’ın sözünden çıkmayan ordu ise Türklerin değil, Erdoğan’ın ordusudur.

AKP medyası operasyonu bahane göstererek savaş çığırtkanlığına başladı. Haklı savaşlar komşu ülkeleri işgal etmek, kardeş halka zarar vermek için yapılmaz. Haklı savaşlar ülkeyi düşmandan kurtarmak ve ülkenin bağımsızlığını savunmak için verilir. Kürtler ve Suriye halkı kardeşimizdir. Ülkesini seven, ilerici, gönlü barıştan yana olan Türkiye halkını Erdoğan’ın saltanatını sürdürmek için başlattığı bu savaşa karşı bir olmaya çağırıyoruz.

Odak Dergisi


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.