Bülent Arınç’ın AKP’den milletvekili olan oğlu “Reisine” sahip çıktı: “Bu denizde tek bir gemi, tek bir rota ve tek bir Reis var”

0
224

AKP İstanbul Milletvekili Ahmet Mücahit Arınç, babası Bülent Arınç’ın Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu’ndan (YİK) istifa etmesinin ardından yaptığı paylaşımda, “Bu denizde tek bir gemi, tek bir rota ve tek bir Reis var” dedi. 

YİK Üyesi Bülent Arınç, tutsak Selahattin Demirtaş ve iş insanı Osman Kavala’nın tutukluluğunu eleştirmesinin ardından başlayan tartışmalar sonrasında istifa etti. Sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla istifasını duyuran Arınç, kurul üyeliğinden ayrılma talebini Erdoğan’a bildirdiğini ve onun da kabul ettiğini belirtti. 

Oğul Arınç’tan açıklama

İstifa sonrası Bülent Arınç’ın AKP İstanbul Milletvekili olan oğlu Ahmet Mücahit Arınç, Twitter’dan yaptığı paylaşımla dikkat çekti. “Aynı denize dökülen farklı ırmaklarız” diyen Ahmet Mücahit Arınç, “Ama sefere çıktığımız ilk gün de dediğimiz gibi; ‘Bu denizde tek bir gemi, tek bir rota ve tek bir Reis var” ifadelerini kullandı. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.