Bütçe görüşmelerinde AKP’lilerden Meclis’te saldırı

0
78

TBMM’de gerçekleşen 2022 bütçe görüşmelerinde AKP’li İçişleri Bakanı Süleyman Soylu CHP’li Özgür Özel’in üzerine yürüdü, AKP İzmir Milletvekili Alpay Özalan ise CHP’li vekillere yumruklu saldırı gerçekleştirdi.

Akşam saatlerinde yürütme adına kürsüye çıkan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, ilk olarak HDP sıralarına dönerek “Kürtler sizden nefret ediyor” diyerek bağırdı. “Bu ülkede Kürt düşmanlığı yoktur” diyen Soylu, “Bu ülkede kimin paravanı olarak bildiğimiz bir PKK düşmanlığı vardır. Kürtler Aleviler bu ülkenin asli unsurlardır. İstismarı gazi meclis altında kabul etmeyeceğiz” şeklinde konuştu.

HDP’li vekiller ise oturdukları sıralardan, “Pudra şekeri bakanı”, “Suç işleri bakanı” gibi pankartlar açtılar.

Ardından CHP sıralarına dönen Soylu “Sizin genel başkanınız benim arkadaşlarıma iftira etti. ‘108 bylockcu vekil var’ dedi. Milletvekillerini açıklamayan namerttir” dedi. Soylu ayrıca “Tezkereye hayır dediniz, bunu bir bedel olarak taşıyacaksınız” tehdidinde bulundu.

Soylu’nun ardından kürsüye çıkan CHP’li Özgür Özel, “Şizoid bir sanrıya kapılmış klinik bir vaka var karşımızda” dedi.

Soylu Özel’in üzerine yürümeye başladı. Soylu’nun ayaklanmasıyla AKP’li Alpay Özalan’ın CHP’li vekillere yumrukla saldırmaya başlaması bir oldu.

Tekrar kürsüye çıkan İçişleri Bakanı Soylu “Şahsıma hakaret eden Özgür Özel’i mahkemeye vereceğim” açıklamasını yaptı.

Soylu kürsüden ayrılırken “Recep Tayyip Erdoğan mı, Devlet Bahçeli mi? Size bir şey söyleyeyim. Geliyor gelmekte olan” ifadesini kullandı.

CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın, bugün Meclis’teki bütçe görüşmelerinde kürsüde yaptığı konuşmada, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun Sezgin Baran Korkmaz’ın uçağına binmesini hatırlatmıştı. Bu sırada Soylu, Aydın’a bulunduğu yerden “Sahtekarsın” diye bağırmış, Soylu’nun sözlerinin ardından kavga çıkmıştı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.