Çete lideri Sedat Peker’den AKP’li Korkmaz Karaca ile ilgili açıklama: “SBK’nin verdiği arabaya biniyordu”

0
158

Çete lideri Sedat Peker, AKP Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Korkmaz Karaca ile ilgili iddialarda bulundu. Peker, Karaca’ya hitaben “Sezgin Baran Korkmaz’ın verdiği arabaya biniyordu” dedi. 

Sedat Peker, Twitter hesabından AKP Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Korkmaz Karaca’ya ilişkin iddialar öne sürdü. Karaca’nın Sezgin Baran Korkmaz’ın verdiği arabayı kullandığını belirten Peker, Korkmaz ile ilgili tartışmaların başlaması ile söz konusu arabayı bir ilaç firmasına yolladığını iddia etti. 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya seslenen Peker, ”Bu şahsın danışmanlık adı altında birçok kuruluştan para alması sence etik mi? Eğer ki etik ise başta Sütaş firmasının sahibi olmak üzere birçok firmanın da özel işlerini halledip ekstradan elden ne kadar avanta aldığını biliyor musun?” diyerek, Soylu’ya sorular sordu. 

Peker’in paylaşımları şöyle: 

“1-süslü sülü; garip gurebaları, fakir fukaraları gözaltına alıyorsun ya, al sana suç duyurusunda bulunuyorum. Eğer namusun varsa Korkmaz Karaca’yı da gözaltına aldırsana. Kendisi Ak Parti yerel yönetimler başkan yardımcısı, ayrıca da cumhurbaşkanlığı ekonomi politika kurulu üyesi

2-süslü sülüman, bu şahıs Sezgin Baran Korkmaz’ın kendisine hediye ettiği Audi a8 arabayı kullanıyordu. Bu olaylar karışınca arabayı Sezgin Baran Korkmaz’ın Sancaktepe’deki Biofarma isimli ilaç fabrikasına yollayıp bıraktı.

3-Ayrıca bu şahsın danışmanlık adı altında birçok kuruluştan para alması sence etik mi? Eğer ki etik ise başta Sütaş firmasının sahibi olmak üzere birçok firmanın da özel işlerini halledip ekstradan elden ne kadar avanta aldığını biliyor musun?

4-Video çekmeye başlayınca bunları da anlatacağım. süslü sülü, geçinemiyoruz diyen yaşlı dayı da fetöcü müydü? Adamı niye gözaltına aldın? Kokaincilere dokunmazsın, rüşvetçi siyasilere dokunmazsın, nerde bir garip var onların tepesine binersin.

5-Kıymetli kardeşlerim, muhalif milletvekillerine ve gazetecilere bu tweetlerimi iletin ve baskı kurun. Görelim süslü sülümanın vatanseverliğini. Gerçi muhalefetin hayalleri küçük olduğu için bir takmışlar 10 bin dolara, bir de iki üç yerden maaş alan yetkililere.”

Peker’in bu paylaşımları kısa sürede gündem oldu. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.