CHP ‘Damat Firarda’ karikatürüyle Albayrak’a ulaştı: ‘Sizlerin de yardımıyla damadı bulduk’

0
130

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) önceki gün sosyal medya hesabından bir video yayınlamış ve bir sonraki gün (dün) için hafta sonu eğlencesi “Damat Firarda” oyununu paylaşacaklarını söylemişti.

Ertesi gün (dün) “Damat Firarda” isimli karikatür paylaşan CHP, insanlardan oluşan bir kalabalık içerisine damat Albayrak’a benzeyen bir figür yerleştirmiş, insanlardan bu kalabalık içerisinde damadı bulmasını istemişti. Yaptıkları paylaşımda, “Para nerede? Kayıp… Peki ‘damat’ nerede? Sen de oyna, firari damadı bul” denilmişti.

https://twitter.com/herkesicinCHP/status/1362862934347677699?s=20

Damat bulundu

Oyun damadı gerçekten de buldurdu. Eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın avukatı İsa Sinan Göktaş, CHP’nin müvekkiline yönelik söylemlerine karşın 500 bin TL’lik dava açacağını duyurdu.

Açılacak olan davayı da sosyal medya hesapları üzerinden paylaşan CHP bu sefer de, “Sizlerin de yardımıyla damadı bulduk… Avukatının açıklamasından, damadın sağ salim evinde olduğunu; Merkez Bankası’ndan “buhar olan” 128 milyar dolar yetmezmiş gibi Partimizin de 500 bin TL’sine talip olduklarını öğrendik. Yarın saat 13.00’te, “Damadı kim saklıyor?” diyeceğiz.” dedi.

https://twitter.com/herkesicinCHP/status/1363184687649333253?s=20

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.