CHP milletvekili Ali Mahir Başarır: “Paramount Otel’de Binali Yıldırım da kaldı”

0
130

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin milletvekili Ali Mahir Başarır, Halk TV’de Fatih Ertürk’ün sunduğu ‘Günün Raporu’ programında, eski Başbakan ve AKP Genel Başkanı Binali Yıldırım’ın Paramount Otel’de kaldığını açıkladı.

Ali Mahir Başarır programda şunları söyledi: “Binali Yıldırım ailesiyle birlikte kalıyor. O dönemin Başbakanı. Telefon sinyalleri de güvenlik kameraları da hepsi bunu teyit edecektir kendisi de bunu doğrulayacaktır. Geceliği 106 bin lira olduğu söyleniyor. Orada bir mahkeme başkanı da kalmıştı, o da ‘Kendi cebimden 35 bin lira ödedim’ demişti.

Bu ülkenin başbakanından bahsediyoruz. Şaibeli bir otelde ne işi var? Otelin kamera kayıtları Binali beyin cep telefonu sinyalleri vardır, korumasının telefonunun sinyalleri vardır. Hepsi araştırılmalı. 

Her tarafı yanlış. Kendisinin verebileceği bir para değil. Servetiyle ilgili büyük iddialar var. Oğluyla ilgili kendisiyle ilgili. Şu an milletvekili bunlar araştırılmalı. SBK’nın sahipliğini yaptığı bir otelde başbakan olarak kalması araştırılmalı.”

Konuyla ilgili henüz Binali Yıldırım’dan bir açıklama gelmedi. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.