CHP, Tunceli’ye Kayyum Atadı

0
610

CHP Tunceli İl Başkanlığı’na Mesut Coşkun başkanlığında 7 kişilik bir kayyum heyeti atandığı belirtildi. Görevden alınan eski İl Başkanı Murat İl’in ise yargıya başvuracağı kaydedildi.

Gazete Duvar’ın aktardığı habere göre, CHP Tunceli il başkan vekili İrfan Bozkurt’un sabah saatlerinde istifa etmesinin ardından toplanan il yönetim kurulu üyeleri, Murat İl’i CHP Tunceli İl Başkanı olarak seçti. İl’in başkan seçilmesinin ardından CHP Genel Merkezi, İl ile birlikte tüm yönetim kurulu üyelerini görevden alındığını ve Tunceli İl Başkanlığı’na Mesut Çoşkun başkanlığında 7 kişilik kayyım heyetinin atandığı bildirdi.

“Yargıya başvuracağız”

Görevden alınmasıyla ilgili açıklamada bulunan Murat İl, CHP Genel Merkezi tarafından alınan karara ilişkin yargıya başvuracaklarını söyledi.

İl, “Partimizin genel politikası kayyum atamalarına karşı bir duruştur. Ama görüyoruz ki genel merkezimiz karşı olduğu bir sistemi parti içinde rahatlıkla uygulayabiliyor. Genel merkezimiz tüzük maddelerini hiçe sayarak karşı olduğu kayyum gerçeğini parti içinde uygulayarak kendisi ile çelişmiştir. Kayyum atamasını asla kabul etmiyoruz. CHP Tunceli İl Örgütü olarak hakkımızı CHP Genel Merkezi ve yargıda arayacağız. Ayrıca il başkanlığına kayyum heyetinin atanmasının durdurulması ve eski yönetimin göreve iadesi için yargıya da en kısa sürede başvuracağız” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.