CHP’li Adaylara Yönelik Künyesiz Gazetelerle Karalama Kampanyaları Yapılıyor

0
635

İzmir’de, CHP’li adaylara yönelik hakarete varan karalama haberlerin yer aldığı korsan gazetelerin dağıtımının yapıldığı belirtildi.

Evrensel Gazetesi’nin haberine göre, İzmir’de Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tunç Soyer hakkında ağır hakaretlere varan haberlerin yer aldığı “Ege Yerel Gündem Gazetesi” adlı bir gazetenin adressiz dağıtımının yapılacağı ortaya çıktı. 490 bin adet gazetenin PTT aracılığı ile dağıtıma verildiği belirtildi.

Gazete Tunç Soyer için, “Seferihisar’ın Kaçak Başkanı”, “Gezilere Var İşçilere Yok”, “Babası 12 Eylül’ün İşkence Savcısı”, “Bir Talan Hikayesi” ve “Ordumuzun Yanında Değil, Terörizmle Saf Tuttu” gibi başlıklar yer alıyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, “Partimiz, yönettiğimiz belediyelerimiz ve adaylarımız hakkında hakaretlere varan üsluplarla yazılmış haberlerin bulunduğu sözüm ona gazete olan bu yayının dağıtımı için 98 bin TL bütçe ayıran Ege Yerel Gündem Gazetesi kimdir? Sahibi kimdir? Ofisi neredir? Sağlıklı bilgiye ulaşamadık. Yaptığımız araştırmalarda gördük; söz konusu yayının künyesinde adı geçen bir vatandaş kendisinin konuyla hiçbir ilgisinin olmadığını ve yayının künyesinde imtiyaz sahibi olarak yazıldığı için savcılığa suç duyurusunda bulunduğunu açıklamış. ‘Ege Yerel Gündem Gazetesi’ adlı bu yayın Basın İlan Kurumunun Mart 2019 listesinde yer almıyor. Bu yayını hazırlayanlar kimler? PTT’nin yayının dağıtımının 20 kuruşa yapacağı iddia ediliyor, PTT’ye bu 98 bin TL’yi ödeyen kim?” diye konuştu.

PTT tarafından yapılan dağıtımın şaibeli ve hukuksuz olduğunu söyleyen CHP’li Bakan, suç duyurusunda bulunacaklarını belirtti.

Ayrıca dün gece de Kocaeli’de üç ilçede CHP’ye yönelik ağır ithamlarda bulunan gazeteler dağıtıldı. İzmir’dekine benzer tarzda karalamalar içeren gazetelerin, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı’nın Danışmanı Ömer Polat’ın çocuklarına ait bir matbaada basıldığı iddia edildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.