CHP’li Ali Mahir Başarır, AKP’nin suç örgütü lideri Sedat Peker’e verdiği koruma polisinin belgesini paylaştı

0
170

CHP Mersin Milletvekili ve Parti Meclisi (PM) üyesi Ali Mahir Başarır, organize suç örgütü lideri Sedat Peker’e tahsis edilen koruma polisi belgesini paylaştı.

Mafya lideri Sedat Peker 9 Ekim 2015’te Rize’de “teröre lanet” ismi ile bir miting yapmış, yapılan mitingde kamuoyunda “Barış Akademisyenleri” olarak bilinen bilim insanları hakkında, “Oluk oluk kanlarını akıtacağız” ifadelerini kullanmıştı.

Peker’in bu mitingi sonrasında kendisine “koruma polisi” tahsis edildiği öne sürülmüş, AKP sözcüsü Ömer Çelik ise bunu yalanlayarak, “Elinde belge bulunan mahkemeye gitsin” demişti. Peker ise yayınladığı videolarda da kendisine koruma polisi verildiğini doğrulamış, bunu İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun verdiğini belirtmişti.

AKP’li Ömer Çelik’in yalanlaması üzerine CHP’li Ali Mahir Başarır, koruma polisinin belgesini paylaştı.

Paylaşımında, “Bu şahsa, iktidar tarafından 6 sene önce koruma verilmiş. Bu şahıs, 6 sene önce mafya lideri, suç örgütü lideri değildi de AKP iktidarı ile arası bozulunca mı suç örgütü lideri oldu? Siz bu illegal odaklara koruma tahsis etmişsiniz. Ömer Çelik, ‘mahkemeye başvursun’ diyor ama Süleyman Soylu attığı tweet ile yargıya etki edebildiğini açıkça ifade etmiş. Karşımızda, neresinden tutarsak tutalım elimizde kalan bir olay var. Bu yüzden TBMM’de bu konuyla alakalı bir araştırma komisyonu kurulmalıdır” ifadelerini kullanan Başarır, eşinden, sevgilisinden şiddet gören kadınlara koruma sağlayamayan iktidarın; bir mafya liderinin güvenliği için koruma görevlendirmekten çekinmediğini ekleyerek şunları söyledi:

“AKP iktidarı, yalan söylemeye devam ediyor. Dün emrine koruma polisi görevlendiren İçişleri Bakanı, bugün ise organize suç örgütü lideri diyor. CHP olarak bizim görüşümüz ise en başından beri nettir; bu şahıs organize suç örgütü lideridir.

İzmir İl Emniyet Müdürlüğü’nün yayımladığı yazıya göre; bu şahsa, İstanbul Valiliği tarafından 2015 yılında koruma polisi verilmiş ve yine bu şahsın söylemlerine göre, Süleyman Soylu zamanında da bu uygulama devam etmiş. Fakat, burada bu mafya liderine koruma polisi verildiği ortaya çıkmışken utanıp istifa edeceklerine konuyu muhalefete getirip yüzsüzlük ve arsızlıkta çığır açıyorlar.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.