CHP’nin “128 milyar dolar nerede” sorusuna Erdoğan’dan ve Canikli’den farklı cevaplar!

0
99

CHP’nin Merkez Bankası’ndaki rezervlerin azalmasına dikkat çekmek için sorduğu “128 milyar dolar nerede?” sorusuna, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan ile AKP Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Canikli’den farklı cevaplar verdi. 

CHP’nin “128 milyar dolar nerede?” sorusuna AKP’li Nurettin Canikli’den bambaşka bir açıklama geldi. Akşam saatlerinde konuyla ilgili açıklama yapan Nurettin Canikli, 128 milyar doların 36 milyar doları ile altın ithal edildiğini belirtti. Ayrıca Canikli “Özel sektör, 43 milyar dolarlık yurtdışına olan döviz borcunu ödemiş. Yabancı portföy yatırımcı 12 milyar dolar satın alarak yurt dışına çıkarmıştır.” dedi.

Canikli’nin bu sözleri, Erdoğan’ın daha önce 128 milyar dolar ile ilgili yaptığı iki farklı açıklamayla uyuşmadı. Erdoğan, 24 Şubat 2021’de yaptığı açıklamada “128 milyar doları salgında kullandık” diyerek paranın oraya harcandığını ifade etmişti. 10 Mart’ta yaptığı açıklamada ise, “Tutturmuşlar şu kadar para nerede? Bu para Merkez Bankası’nda. Kaybolan bir şey yok. Kayıp varsa bunlar sizdeydi. 135 milyar dolara kadar döviz rezervimiz çıktı. Şu anda da yine döviz rezervimiz kendini toparlamaya başladı.” sözlerini kullanarak rezerv kaybının olmadığını belirtmişti. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.