CHP’nin Mersin’de yapılacak mitingine engel çıkarılması üzerine Kılıçdaroğlu konuştu: “Mitingimizi yapacağız. Erdoğan çok iyi öğrensin. Geliyor gelmekte olan”

0
112

CHP’nin Mersin’de yapmak istediği miting valilik tarafından engellenmeye çalışılıyor. Mersin Cumhuriyet Meydanı’nda yapılmak istenen mitinge izin çıkmayınca, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Mitingimizi yapacağız” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara’da İkinci Yüzyılda Eğitim Hakkı Çalıştayı’na katıldıktan sonra gazetecilerin sorularını yanıtladı.

4 Aralık’ta yapılacak olan miting hakkında konuşan Kılıçdaroğlu, geliştirilmek istenen engellemelere karşı, “Biz böyle uygulamalara boyun eğen bir partinin mensupları değiliz. Valinin çabasına rağmen o meydanın dolduğunu göreceksiniz. Bunu Erdoğan da bilsin, geliyor gelmekte olan” ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu şunları söyledi:

“Mitingimizden niye rahatsız oluyor, anlamakta zorluk çekiyorum. Demek ki bir kusurları var. Sayın Vali, Cumhuriyet Meydanı’nı yasaklıyor, başka bir yer göstermiş. Mitingimizi yapacağız. Vali de görecek, Erdoğan da görecek, herkes görecek. Önümüze engeller koyabilirler, engeller çıkarabilirler. Ama bilmeleri gerekiyor. Biz bütün engelleri aşmasını bilen bir partinin mensubuyuz. Bu gelenekten geliyoruz. Hiç kimse meraklanmasın. Erdoğan da çok iyi öğrensin. Geliyor gelmekte olan”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.