Çocuk istismarcısı Uşşaki tarikatı liderine “iyi hal” indirimi

0
87

Uşşaki tarikatı lideri Eyyüp Fatih Şağban’ın çocuk istismarıyla yargılandığı davada, duruşmadaki davranışları ve sabıkası olmaması gerekçesiyle ceza indirimi yapıldı. 

Sakarya’nın Akyazı ilçesinde yaşayan, Fatih Nurullah adıyla bilinen Uşşaki tarikatı lideri Eyyüp Fatih Şağban’ın, 12 yaşındaki bir çocuğu istismar ettiği gerekçesiyle yargılandığı davada karar çıktı. Mahkeme, tarikat liderini 10 yıl 5 ay hapis cezasına çarptırdı ve 6’da 1 oranında “iyi hal” indirimi uyguladı.

Tarikat lideri Şağban, kendisine yöneltilen “çocuğa karşı kişiyi cinsel amaçla hürriyetinden yoksun kılma” suçundan ise beraat etti. Bu durumda istismarcı tarikat lideri, cezası kesinleştikten sonra yaklaşık 6 yıl daha hapiste kaldıktan sonra tahliye olabilecek. 

NE OLMUŞTU? 

Sakarya’nın Akyazı ilçesine bağlı Kuzuluk Mahallesi’nde, Fatih Nurullah adıyla bilinen Uşşaki tarikatı lideri Eyyüp Fatih Şağban, 12 yaşındaki çocuğa cinsel istismarda bulunmuştu. Çocuğun babasının şikayeti üzerine gözaltına alınan tarikat lideri, “zincirleme şekilde çocuğun cinsel istismarı” ve “çocuğa karşı kişiyi cinsel amaçla hürriyetinden yoksun kılma” suçundan tutuklanmıştı. Olaydan sonra istismarcı tarikat lideri Şağban ile cinsel istismara uğrayan çocuğun babası arasında gerçekleşen görüşmenin kaydı ortaya çıkmış, ses kaydında Şağban, çocuğa yaptığı istismarı itiraf ederek olayın duyulmaması için para teklif etmişti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.