Çocuk kitabında tecavüz hikayesi anlatıldı!

0
896

Musa Dinç tarafından yazılan ve Arı Sanat Yayınevi tarafından basılan “Gül ve Düşün” isimli kitapta yer alan skandal ifadeler tepki çekti.

Kitabın içindeki hikayelerden birinde, bir tilkinin ayıyı cezalandırmak için tecavüz etmesi anlatılırken, tecavüzü meşrulaştıran ifadelere de yer verildiği görülüyor. Yine aynı hikâyede randevu evi, fahişe, bekaret, gerdek gecesi gibi ifadeler de kullanılıyor.

İlkokul çocukları için yazılmış olan kitabın 4 baskı yaptığı ve yeni baskıların da devam ettiği belirtilirken, yazar Dinç’in kitap için çok sayıda imza günü düzenlediği de ortaya çıktı.

Olayın ortaya çıkması sonrası açıklama yapan yayınevi, yalnızca son baskının kendilerine ait olduğunu ve kitabın okunmadan yazarın editörlüğünde basıldığını açıkladı.

Tepkiler üzerine sosyal medya hesabından konuyla ilgili açıklama yapan yazar Dinç ise şu ifadeleri kullandı: “Erdemli bir davranış sergileyerek özür diledim, kitap satış dışı tutuldu; yayınevi ve benim elimde olanları imha ettik. Hakaret ve küfürler suç teşkil ediyor.  Beni tanıyan ve bilenler nasıl bir insan olduğumu herkes biliyor.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.