Cübbeli Ahmet’in kızı evlendi, İçişleri Bakanlığı’nın genelgesi hiçe sayıldı!

0
130

Kamuoyunda Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, kızını Ümraniye’de çok sayıda kişinin katıldığı düğünle evlendirdi. Düğün esnasında çekilen fotoğraflarda maske takmayan kişilerin olduğu ve Valiliğin genelgeyle belirlediği 50 kişi sınırının aşıldığı görüldü.

Tarikat hocası Ahmet Mahmut Ünlü’nün kızı Sare ile Şaban Zengin’in oğlu Muhammet Hüseyin Zengin Ümraniye’de bir düğün salonunda evlendi.

Salon ikiye bölündü

Düğün için öğle saatlerinden itibaren çok sayıda davetli salona geldi. Davetlilerin bir bölümü salonun giriş kapısından HES kodu uygulamasıyla alınırken, bir bölümü ise otoparktan girdi. Düğün öncesi, bir kişinin iki seyyar hoparlör ve imam cübbesi ile içeri girdiği görüldü. Gelin arabası için ise beyaz renkli lüks bir araç seçildi.

Düğünde kadınlar ve erkekler bölümü olarak salon ikiye bölündü. Düğün öncesince davetlileri Ahmet Mahmut Ünlü karşıladı. Düğün kuran okunarak başladı. Erkekler tarafında okunan Kuran, kadınlar tarafına ise projeksiyonla yansıtıldı. Saat 16.00’da başlayan düğün saat 18.30’a kadar sürdü.

Bakanlığın koronavirüs genelgesi hiçe sayıldı

İçişleri Bakanlığı 81 il valiliğine gönderdiği genelgede bu hafta sonuna özel, düzenlenecek düğün ve nikahlar için karar yer almıştı. Buna göre yüksek ve çok riskli bölgelerde 50 kişiyi geçmemek ve bir saati aşmamak kaydıyla düğün ve nikah merasimi yapılabileceği duyurulmuştu.

Gariban halka ceza üzerine ceza yazmaya çalışan AKP’lilerin Cübbeli’nin düğününe hiçbir müdahalede bulunmadığı görüldü.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.