Cumhur ittifakında “ekmek kavgası”

0
428

AKP’nin Cumhurbaşkanı ve Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, küçük ortağı Devlet Bahçeli’nin başlattığı “askıda ekmek” kampanyasına sert eleştiride bulundu.

AKP’nin dünkü grup toplantısında koridorda basının kendisine sorduğu soruları yanıtlayan Erdoğan, kendisine MHP lideri Devlet Bahçeli’nin başlattığı kampanya sorulunca soruyu yarıda keserek kampanyaya tepki gösterdi.

Türkiye’nin dünyada en iyi ekonomiye sahip, en iyi gelişme derecesi içerisinde olan, asgari ücreti en yüksek seviyede ülke olduğunu ifade eden Erdoğan, şu ifadelerde bulundu:

“Bırakın Allah’ınızı severseniz ya… Ya böyle bir şey var mı Türkiye’de ya… Yani bugün evine ekmek götüremeyen biri var mı Türkiye’de ya… İnanıyor musunuz bunlara? Bazı şeyleri siz kendiniz çözün ya… Var mı böyle bir şey? Elhamdülillah bugün Türkiye her şeyiyle, asgari ücretiyle, maaşıyla çok çok ülkeleri geride bırakmış bir Türkiye var. Büyüme oranına bakıyorsun şu anda dünyada en iyi noktada olan bir ülkeyiz. IMF’nin, OECD’nin ölçeklerine bakıyorsun, en iyi konumda olan ülke konumundayız ama bunlar hesap kitap bilmiyorlar.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.