Cumhurbaşkanlığı İstanbul Sözleşmesi’ni hedef alan gerici yazara “rahat ol, arkandayız” dedi

0
493

Geçtiğimiz hafta gerici Yeni Şafak gazetesinde çıkan yazısıyla İstanbul Sözleşmesi’ni hedef alan Yusuf Kaplan’a Cumhurbaşkanlığı tarafından telefon açılarak, “rahat ol, yazmaya devam et, arkandayız” mesajı verildi.

Geçtiğimiz hafta İstanbul Sözleşmesi’ni savunan KADEM’e tepki gösteren Kaplan, “Ama durduğu yer Müslümanca bir yer değil. Belki farkında olmadan bizim değerlerimizin altını oyan bir yer. Ailenin ve toplumun geleceği açısından da, AK Parti’nin geleceği açısından da çok sorunlu hatta tehlikeli bir yer” ifadelerinde bulunmuştu.

AKP’liler benzer yazıları kaleme alan Dilipak hakkında 81 ilde suç duyurusunda bulununca, Kaplan’ı korku sarmış ve sosyal medya hesabından özür dilemeye çalışmıştı.

Kaplan bugün sosyal medya hesabından, Cumhurbaşkanlığı tarafından arandığını ve yazdığı yazılar ile ilgili rahatlatıldığını, Cumhurbaşkanlığının kendisine “arkandayız” mesajı verdiğini duyurdu.

Yusuf Kaplan, şu ifadelerde bulundu:

“Cumhurbaşkanımızın makamından aradılar:

*

‘Bir kuşağın zihin dünyasını şekillendirdiniz. Sizin eleştiri ve önerilerinizi önemsiyoruz. Size yakışan da bu hakikatli duruşunuz. Lütfen yazmaya devam ediniz. Üzülmeyiniz.’ dediler.

*

Kalbî teşekkürlerimi ve saygılarımı sunuyorum.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.