Cüneyt Özdemir: “Bizde de bazı gerzekler var”

  0
  420

  Her konu hakkında bir fikri olan Cüneyt Özdemir, Türkiye’deki muhaliflere laf etti. Muhaliflere “gerzek” diyen Özdemir, yaptığı bu açıklamayla tepki aldı.

  Amerika’da yaşayan ve YouTube üzerinden program yapan Cüneyt Özdemir, yaptığı programda Türkiye’deki muhaliflere “gerzek” dedi. 

  Cüneyt Özdemir programda, ABD’de siyahi vatandaş George Floyd’un polis tarafından öldürülmesinin ardından başlayan eylemlerden bahsederken New York’ta görev yapmış eski bir polisin yazısını okudu. Yazıdan sonra Türkiye ve Amerika kıyaslaması yapan Özdemir şu sözleri kullandı: “Bu yazının ardından Özdemir, ABD’deki polis karşıtlığına Türkiye üzerinden bakarak, “Bizde de bazı gerzekler var. Hayatını polis karşıtlığına kurmuş, niye adam çünkü muhalifim, polisten nefret ediyorum’ diyor. Yarın bir gün hırsız evine gelince, başına bir iş gelince hemen polisi arıyorsun. Bizdeki bazı muhalifler muhalif filan değil gerzek. Devletten nefret ediyorum diyorlar. Nerede yaşayacaksın diyorsun ‘komünde’ diyor. La git…” ifadesini kullandı.”

  CEVAP VER

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.