Davutoğlu zamanında taşlarını döşediği anlayıştan şikayetçi: “AKP ve Erdoğan, herkes kendilerine itaat etsin istiyor.”

0
391

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, kurucusu olduğu vakıf tarafından açılan İstanbul Şehir Üniversitesi‘nin dün gece yayınlanan kararname ile AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın imzası ile kapatılması hakkında açıklamalarda bulundu.

Kararın gece yarısı ve Erdoğan imzasıyla alınmış olduğu için üzüntü duyduğunu belirten Davutoğlu, “Cumhurbaşkanı Erdoğan bu attığı imza ile tarihe üniversite kapatan siyasetçi olarak geçmiştir.” dedi.

“Türkiye’nin geleceğine, gençlerin hayallerine ve bir bütün olarak Türkiye’nin eğitimine darbe yapıldı.” ifadesini kullanan Davutoğlu, Erdoğan’ın attığı bu imza ile nasıl bir Türkiye görmek istediğini de ilan ettiğini belirtti.

AKP içinde yer aldığı ve Başbakanlık yaptığı dönemde de taşlarını döşediği anlayıştan şikayet eden Davutoğlu, Erdoğan ve AKP’nin kendilerine kayıtsız şartsız itaat edilmesini istediğini belirterek şunları söyledi:

“Onların Türkiye’sinde akla, ahlaka ve vicdana yer yoktur. Daha da önemlisi gençlere yer yoktur. Cumhurbaşkanı, AK Parti ve 28 Şubatçı ortaklarının Türkiye’si adaletsizliğin, hukuksuzluğun ve keyfiliğin olduğu bir Türkiye’dir. Herkes kendilerine kayıtsız şartsız itaat etsin istiyorlar. Farklı bir düşünce serdedilmesine, farklı bir siyasi görüş bildirilmesine tahammülleri yok. Farklı bir düşünceniz, görüşünüz, bağımsız bir yapınız varsa tehdit görülürsünüz ve cezalandırılırsınız.”

Ahmet Davutoğlu açıklamasının sonunda, “Bu dönemi özetleyen bu zulmü gururla anlatabilirler. Ama geldiğimiz nokta herkesin başını ellerinin arasına alıp düşünmesini gerektiriyor. Artık ‘cumhurbaşkanı iyi ama çevresi kötü’ aldatmacasının daha fazla savunulacak hali kalmamıştır.” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.