Demirtaş’a hakaret eden AKP’li vekilin “hesabı” karışmış!

0
435

AKP Manisa Milletvekili Tamer Akkal, Edirne F Tipi hapishanesinde tutuklu bulunan Selahattin Demirtaş’ın dün kızları Delal ve Dilda ile aynı anda görüştürülmemesine ilişkin sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Selo iti enikleriyle görüşemiyormuş. Bizim Şehit çocuklarımız da babalarıyla görüşemiyor. Allah ya size verecek, ya bize..” diye yazdı. AKP’li Tamer Akkal, sözkonusu paylaşımı kendisinin değil; danışmanı tarafından yapıldığını öne sürdü.

Akkal’ın açıklaması şöyle:

“Kamuoyunun bilgisine;

Bugün sabahın ilk saatlerinde resmi sosyal medya hesaplarımdan Selahattin Demirtaş ve ailesi hakkında yapılan paylaşım, şahsım tarafından yapılmamıştır; bir danışman arkadaşımızın hesapları karıştırarak yaptığı bir paylaşımdır.

Aile ve çocuk kavramı, en kutsal değerlerimizdendir. Bu konudaki hassasiyetim bilinmektedir. Milletin vekili makamında olan biri için böyle bir dilin tarafımca kullanılması bir yana, zikredilmesi bile benim dünyama terstir.

Her evladın ideolojilerimizden bağımsız çok değerli ve biricik olduğunu bilen ve evladı olan biri olarak; ülkemizde yaşayan vatandaşlarımızın ırk, dil, din, etnik köken kavramlarından bağımsız çok kıymetli olduğunun bilincinde bir insan olarak, şahsımla ilgisi olmayan paylaşım için çok üzgün olduğumu belirtir, danışman arkadaşımızla ilgili gerekli işlemlerin yapıldığını kamuoyunun bilgisine sunarım.”

Kaynak: Mezopotamya Haber Ajansı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.