Devlette kadrolaştığı ortaya çıkan TÜGVA, 81 ilde cami önünde eylem yaptı

0
103

Son günlerde ortaya çıkan belgelerle devlette usulsüz kadrolaşma yaptığı gündeme gelen Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA), hakkındaki iddialara karşı 81 ilde “Sabah namazında gençlerle buluşuyoruz” etkinliği düzenledi.

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın kurucusu olduğu TÜGVA’nın İstanbul İl Başkanı Emrullah Şanlan, etkinlik kapsamında Taksim Camii’nde kıldıkları sabah namazı sonrası Vakıf hakkında ortaya çıkan iddialara ilişkin açıklama yaptı.

Devlette kadrolaşma iddialarıyla ilgili konuşan Şanlan,“Ortaya saçılan bu sahte belgelerden sonra kendilerine gazeteci diyen ama hiçbir şekilde kim olduğu, ne olduğu belli olmayan kişiler 81 ildeki ulaştıkları kadın ve erkek öğrencilerimizi, TÜGVA gönüllülerini telefonla arayıp rahatsız etmeye başladı. TÜGVA kamu yararına vakıf statüsündedir ve tüm bilgilerimize web sitesi üzerinden ulaşılabilir. Amaçları TÜGVA’lı gençleri provoke etmek olan bu provokatör sürüsünün kurdukları oyuna gelmedik ve asla da gelmeyeceğiz, oyunlarını hukuk içinde bozduk bozmaya devam edeceğiz.” dedi.

Açıklamasında Kılıçdaroğlu’nu hedef alan Şanlan,“CHP Genel Başkanı, gözleri pırıl pırıl parlayan Türkiye’nin geleceği olan gençlerimize ‘lağım’ diyerek küfür etti, bu küfrünü kendisine misliyle iade ediyoruz, bize kadrolaşma iftirası atanların kendilerinin elde ettikleri belediyelere soktukları liyakatsiz on binlerce kişiyi görüyoruz, devlet içine sızmış FETÖ’cülere nasıl sahip çıktıklarını görüyoruz. Bizim vakıflarımıza ‘kamu kaynaklarından para verdiler’ iftirası atanların kendi yönettikleri belediyeler tarafından resmi evraklarla yalanlandığını görüyoruz.” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.