Direnen Grup Tekstil işçileri patrona seslendi: “Sadaka değil hakkımızı istiyoruz”

0
365

Fabrikanın kapanması üzerine alacakları ödenmeden işsiz kalan Grup Tekstil işçileri, patron Adem Genç’in evi önünde eylem yaptı.

Çalıştıkları fabrikanın kapanması sonrası tazminatlarını ve ücretlerinin bir kısmını alamadan işsiz bırakılan Çorlu’daki Grup Tekstil işçileri, patronun evinin önünde eylem yaparak haklarını istedi.

Tekirdağ Çorlu’daki Grup Tekstil fabrikası kapanınca işsiz kalan 150 işçiye “Fabrika satılınca tazminatları ödeyeceğini” söyleyen patron Adem Genç, fabrika satılmasına rağmen işçilerin tazminatlarını ödemedi. Bunun üzerine fabrika önünde direnişe geçen işçiler, direnişlerinin 14. gününde patron Adem Genç’in İstanbul Altunizade’de bulunan evinin önünde eylem yaptı.

Yapılan açıklamada işçiler, “9 aydır 150 işçi para alamıyor. Bunların aileleri de hesaba katıldığında 1000 kişi bu patron yüzünden mağdur oldu. Onlar lüks villalarda otururken biz işçileri düşünmüyorlar. Biz sadece alın terimizi, kıdem tazminatımızı istiyoruz. Biz gerekirse fabrikanın önünde yattığımız gibi patronun evinin önünde de yatacağız. Haklarımızı alana kadar eyleme devam edeceğiz.” dedi.

Eylemi sadece kendileri için yapmadıklarını söyleyen işçiler, “İşçi kardeşlerimiz anlasınlar ki patron işçi kardeşliği olmuyormuş. Ben işe girdiğimde fabrikanın duvarında ‘Sen ben yok, biz varız’ yazıyordu. Anladım ki biz yokmuşuz, sadece patron varmış. Kesinlikle patronların sözlerine kanmayın, biz burada bütün işçi kardeşlerimizin desteğini bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Evrensel

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.