Diyanet İşleri Başkanı’ndan LGBTİ Bireylere; “Fıtrata, yaratılışa aykırı bir sapkınlıktır.”

0
501

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, geçtiğimiz gün yapılan LGBTİ bireylerin düzenlediği Onur Yürüyüşü’nü eleştirerek, ”Anne olmayı devreden çıkaran bir kadın ve baba olmayı devreden çıkaran bir erkek tasavvuru, fıtrata, yaratılışa aykırı bir sapkınlıktır.” dedi.

Diyanetin Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü tarafından Konya’da bir otelde düzenlenen “İslam’a Karşı Küresel Meydan Okumalar Bağlamında Yeni Stratejiler” konferansına katılarak açıklamalarda bulunan Erbaş, çocuklarımızı sapkın anlayışlara karşı eğitmenin, bilinçlendirmenin ve korumanın hepimizin vazifesi olduğunu belirterek şunları söyledi:

”Dünyanın çeşitli yerlerinde şimdi ülkemizde de yavaş yavaş olmaya başladı, zaman zaman bazı kavramlar, organizasyonlar, cinsiyet eşitliği gibi sloganlar adı altında birtakım sapkınlıkların gündeme getirildiğini ve yaygara yapıldığını görmekteyiz. Aileyi tahrip eden, insani ve ahlaki değerleri hiçe sayan söz konusu propagandanın, özgürlük, onur gibi kavramlarla servis edilmesi bir algı operasyonu ve aldatmacadır. Anne olmayı devreden çıkaran bir kadın ve baba olmayı devreden çıkaran bir erkek tasavvuru, fıtrata, yaratılışa aykırı bir sapkınlıktır ve tarih boyunca bütün inançlar tarafından hem reddedilmiş, hem de lanetlenmiştir. Bu manada çocuklarımızı, ümmetin ve tüm insanlığın çocuklarını evrensel değerlerdir bunlar. Annelik ve babalıktan vazgeçen cinslerin birbiriyle evlenmelerine varıncaya kadar ileri götüren bu işi bütün insanlığın meselesidir, sadece Müslümanların meselesi değil. Bu yüzden çocuklarımızı, gençlerimizi sapkın anlayışlara karşı eğitmek, bilinçlendirmek ve korumak hepimizin vazifesidir.”

Diyanet’in sponsor olduğu vakıflarda, kuran kurslarında “hocalar” tarafından istismara uğrayan çocuklara ilişkin herhangi bir açıklama yapma gereği dahi duymayan Diyanet İşleri Başkanı’nın bu açıklaması ise kamuoyunda tepki ile karşılandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.