Doğa katili Mehmet Cengiz’in İkizdere’deki ortağı belli oldu: Akşam Gazetesi’nin sahibi Zeki Yeşildağ

0
186

Rize İkizdere’de bulunan İşkencedere Vadisi’nde halk bir yandan doğalarını korumaya devam ederken öte yandan Mehmet Cengiz’in sahibi olduğu Cengiz Holding, devleti arkasına almış katliama devam ediyor.

Mehmet Cengiz’in İşkencedere’deki katliamının ortağı da belli oldu. Gazeteci Barış Yarkadaş, Akşam Gazetesi’nin sahibi Zeki Yeşildağ’ın İkizdere’deki katliamda Cengiz Holding ile ortak olduğunu belirtti.

Yarkadaş’ın Twitter’dan yaptığı açıklama şu şekilde oldu:

1- Dün gece KRT’de yayımlanan Şimdiki Zaman programında Rize İkizdereli kadınların feryadına tanık olduk. Vatanlarına sahip çıkan Rizeliler, yaşadıkları eziyeti ve şahit oldukları çevre katliamını gözyaşları içinde anlattı. Bu gözyaşları neden akıtılıyor?

2- Kamuoyu, İkizdere’deki katliamın sorumlusu olarak sadece AKP’li Mehmet Cengiz’i görüyor. Oysa ki; eski ANAP’lı yeni AKP’li Cengiz bu suçta yalnız değil. Cengiz’in İKİZDERE katliamındaki iş ortağı AKŞAM Gazetesi’nin de sahibi olan Zeki Yeşildağ. Bu ismi kamuoyu yakından bilir!

3- Zeki Yeşildağ, dönemin İBB Başkanı Recep Tayyip Erdoğan cezaevine girdiğinde, Erdoğan’a 4 ay boyunca eşlik eden Hasan Yeşildağ’ın ağabeyi… Yeşildağ ailesiyle ilgili bilgi almak için SABAH Yazarı Mahmut Övür’ün ilgili yazısını okuyabilirsiniz.

4- Gelelim Rize İkizdere Katliamı ile AKŞAM’ın sahibi Zeki Yeşildağ ilişkisine… Elimdeki kayıtlara göre, Rize’deki işin adı tam olarak şu: Rize İli, İyidere İlçesi, Hazar Mahallesi, Fabrika Mevkiinde Rize İyidere Lojistik Limanı Projesi… Bu işin ihalesi 21-B Davetiye usulü

5- ile yapılmış. İhale ise kayıtlara göre Zeki Yeşildağ’ın sahibi Yapı Yapı İnşaat – Cengiz İNŞAAT’a verilmiş. İlk keşif bedeli olarak da 1.394.780.494,88 TL değer biçilmiş. Bu tutarın zaman içinde 2 milyar TL’ye çıkacağı belirtiliyor. Yandaş medyanın sahibi Rize İkizdere’de

6- kadınların gözyaşının dökülmesine sebep olurken, yandaş TV kanallarından her gün hepimize küfreden sözde gazeteciler ise alacakları üç beş kuruş uğruna bu zulme ve vicdansızlığa göz yumuyor, görmezden geliyor. Onlar sussa da biz bu konuyu ve YAPI’yı konuşmaya devam edeceğiz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.