Dün bir bugün iki: Eren Erdem hakkında suç duyurusu

0
499

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, daha birkaç gün önce cezaevinden tahliye olan Eren Erdem hakkında, kendisini hedef alan açıklamalarda bulunduğunu iddia ederek suç duyurusunda bulundu.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, suç duyurusu dilekçesini Avukatı Ahmet Özel aracılığıyla İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına iletti. Suç duyurusu dilekçesinde, Eren Erdem’in bir gazeteye verdiği röportajda kendisini asılsız şekilde hedef gösterdiği iddiasında bulunuldu.

Başsavcılığa verilen dilekçede, “Şüpheli özetle sözde müvekkilimin adı geçen cumhuriyet savcısına talimat vererek tutuklanmasına sebep olan gizli tanık aracılığıyla kendisine kumpas kurulduğunu iddia etmektedir. Şüphelinin bu yöndeki beyanı tümüyle asılsızdır. Mesleki kariyeri yalan ve iftiralarla dolu olan Cumhuriyet Halk Partisi’nin eski milletvekili, şikayete konu beyanıyla hezeyanlarına bir yenisini daha eklemiştir. Şüphelinin iddia etiği gibi müvekkilimin bahsi geçen olay ile hiçbir ilgisi, bağlantısı bulunmamaktadır. Hal böyleyken şüphelinin eylemi tümüyle hakaret ve iftira suçunun unsurlarını oluşturmaktadır” ifadelerine yer verildi.

Yapılan suç duyurusunda, Erdem hakkında “kamu görevlisine alenen hakaret suçu” kapsamında dava açılması talep edildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.