Ebru ve Aytaç ölmesin, yaşasın!

0
439

Mersin’de avukatlar meslektaşları için nöbete devam ediyor. Avukatlar, ‘Ebru ve Aytaç ölmesin, yaşasın’ diyerek ölüm orucundaki avukatların taleplerinin yerine getirilmesini istedi.

Mersin Barosu üyesi avukatlar, Özgürlükçü Hukukçular Derneği (ÖHD) ve Çağdaş Hukukçular Derneği (ÇHD) üyeleri, meslektaşları Ebru Timtik ve Aytaç Ünsal’ın adil yargılanma talebiyle başlattığı ölüm orucuna dikkati çekmek amacıyla Mersin Adliyesi önünde Adalet Nöbeti gerçekleştirdi. “Adalet sağlansın. Ebru ve Aytaç yaşasın” pankartının açıldığı açıklamaya Halkların Demokratik Partisi (HDP) İl ve İlçe yöneticileri de destek verdi. Açıklamada sık sık, “Ebru ve Aytaç onurumuzdur” sloganı atıldı.

HDP İl Eşbaşkanı Mehmet Alış, avukatların taleplerinin yerine getirilmesi gerektiğini söyleyerek Timtik ve Ünsal’ın bir an önce serbest bırakılmasını istedi. ÇHD üyesi Mehmet Altuntaş, basının Timtik ve Ünsal’ın durumuna duyarsız oluşunu eleştirirken, Timtik ve Ünsal’ın adil yargılanma hakkı için ölüm orucunda olup, taleplerinin en temel insani ve anayasal hak olduğunu dile getirdi. Altuntaş, “Bizim tek isteğimiz iki arkadaşımızın ölmemesidir. Taleplerinin yerine getirmesidir” dedi.

Avukatlar nöbeti oturma eylemiyle noktaladı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.