Ege Bölgesi’nde 5,2 büyüklüğünde deprem meydana geldi

0
417

Ege bölgesinde bugün saat 19:09’da 5,2 şiddetinde bir deprem meydana geldi. Deprem başta İzmir ve Manisa olmak üzere birçok ilden hissedildi. AFAD, deprem sonrası olumsuz bir ihbarın bulunmadığını açıkladı. 

Kırkağaç’ta saat 19.27’de yerin 7.2 kilometre derinliğinde 3.3 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldi.

AFAD’ın verilerine göre Manisa’nın Kırkağaç ilçesi yakınlarında saat 19:09’da yerin 6,89 km altında, 5.2 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Kandilli Rasathanesi’ne göre ise Manisa’nın Kırkağaç ilçesinde 4,9 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Depremden zarar gören yok

AFAD tarafından yapılan açıklamada deprem sonrası olumsuz bir ihbarın bulunmadığı bilgisinin alındığı belirtildi. Açıklamada ayrıca gelişmelerin takip edildiği ifade edildi. Bununla beraber Valilik’ten de açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada, “Saat 19.09 da merkez üssü Kırkağaç İlçesi olan 5,2 büyüklüğünde deprem meydana gelmiştir. An itibari ile depremden kaynaklanan herhangi bir olumsuzluk bulunmamaktadır” ifadeleri yer aldı.

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün Twitter hesabından “Merkez üssü Kırkağaç-Karakurt olan 4.9 şiddetinde bir deprem yaşadık. Cenab-ı Allah afatından korusun. Hepimize geçmiş olsun” açıklaması yaptı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.