Ekonomideki gelişmeler ‘Alo Fetva Hattı’na gelen sorulara da yansıdı

0
263

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın ‘Dini Danışma Hattı’nın yoğun talebe yetişebilmek için yenilenerek, hem cep telefonlarından hem de sabit telefonlardan kolay ulaşılabilir hale getirildiği açıklandı.

‘Alo Fetva Hattı’ olarak da bilinen ‘Dini Danışma Hattı’na ilginç sorular gelmeye devam ederken, soruların koronavirüsle birlikte değişim gösterdiği de belirtildi.

Koronavirüsten önceki dönemde gelen sorular çoğunlukla aile içerisindeki maddi ve manevi ilişkilerden oluşurken, koronavirüsle birlikte sorular da değişime uğradı. Salgın sonrası dini danışma hattına gelen sorular içinde, kolonya ya da dezenfektanın abdest bozup bozmayacağı ve cuma namazını salgın sebebiyle kılamamanın günah olup olmadığını soran vatandaşların sayısında artış olduğu belirtildi.

Öte yandan döviz ve ekonomideki gelişmelerin de sorulara yansıdığı görüldü. Bir vatandaşın “Dolarla bağış yaptım dolar artınca sevabım artar mı?” sorusu ekonominin dini hayatı da “etkilediğini” ortaya koydu. Vatandaşın ilginç sorusuna vaizlerden gelen cevap ise “Allah katında hiçbir şey zayi olmaz. Yaptığımız tüm hayırlar en az 10 katı sevap alır.” şeklinde oldu.

Kaynak: ABC Gazetesi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.