Engin Eroğlu’nun Cansız Bedenine Ulaşıldı

0
800

Dersim’de yaklaşık üç hafta önce hayvanları otlatırken kaybolan ve kendisinden haber alınamayan 28 yaşındaki Engin Eroğlu’nun cansız bedenine ulaşıldı. 

Ovacık’ın Yaylagünü köyünde 15 Haziran’da hayvanlarını otlatırken kaybolan Eroğlu’nu arama çalışmaları, seyir halindeki bir yolcu otobüsünün açık bagaj kapağının çarpması sonucu Munzur Nehri’ne düştüğünün belirlenmesi üzerine nehre kaydırılmıştı.

Birçok kentten gelen arama ve kurtarma ekiplerinin yürüttüğü çalışmalar sonucunda Eroğlu’nun cansız bedenine otobüsün çarptığı noktanın 8 km uzağındaki Torunoba mevkiinde ulaşıldı. Cenazenin otopsi işlemleri için Dersim’e getirilmesi bekleniyor. 

Valilikten konuya ilişkin yapılan açıklamada ise şu ifadelere yer verildi:

15 Haziran 2019 tarihinde Tunceli Merkeze 45 kilometre uzaklıkta olan Ovacık yolu üzerindeki, Munzur Nehri kıyısında yolcu otobüsünün çarpması sonucunda kaybolan ve 19 gündür Jandarmamız, Emniyetimiz, AFAD ekiplerimiz, sağlık personellerimiz, çeşitli illerden gelen uzmanların da aralarında bulunduğu 200 civarında kurtarma ekibimiz ve devletimizin tüm imkanlarıyla aralıksız olarak devam eden arama çalışmaları sonucunda; otobüsün çarptığı yerden 8 km uzaklıkta Engin Eroğlu isimli vatandaşımızın cansız bedenine ulaşılmıştır. Ailesine ve tüm sevenlerine başsağlığı dileriz.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.