Erdoğan, Ecevit döneminde yaşanan yazar kasa olayına daktilo dedi

0
91

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, AKP’nin Türkiye Büyük Millet Meclisi’ndeki (TBMM) grup toplantısında konuştu. Kanal İstanbul, emekli amirallerin bildirisi ve CHP’ye yönelik açıklamalarda bulunan Erdoğan, Ecevit döneminden örnek vermeye çalışınca yanlış ifade kullandı. 

Erdoğan, TBMM grup toplantısında gündeme dair açıklamalarda bulunurken Ecevit döneminde yaşanan yazar kasa olayını hatırlattı. Tepki olarak fırlatılan yazar kasaya daktilo diyen Erdoğan, sosyal medyada en çok konuşulan konu oldu. 

Erdoğan konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

“CHP Genel Başkanı çoğu kurgu olduğu açıkça belli küçük ve istisnai örnekler üzerinden bitmiş bir Türkiye fotoğrafı çizmeye kalkıyor. İşin acı tarafı, düşmanın kılıcıyla kendi ülkesine saldıran profile sahip bir ekibin, ülkenin ikinci büyük partisini adeta işgal etmiş olmasıdır. Bunlar Türkiye işgal edilse keyifle kadeh kaldıracak kadar kendi ülkelerinden nefret eder hale gelmiştir. Türkiye iflas etse kalkıp göbek atacak kadar kendi halkından nefret eder hale gelmiştir. Ecevit döneminde o daktilolar neden atıldı acaba? Bunun muhasebesini yap. Sana yakışır.”

Ne olmuştu?

2001 yılında yaşanan ekonomik krize tepki olarak esnaf Ahmet Çakmak, dönemin Başbakanı Bülent Ecevit’e ‘Sayın başbakanım al, ben bir esnafım’ diyerek yazar kasa fırlatmıştı. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.