Erdoğan, Türkiye’nin çöken değil gelişen ekonomisi olduğunu söylerken; Altun da ekonomimizin bilerek hedef alındığını belirtti

0
429

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, artan kur fiyatlarıyla ilgili açıklama yaptı. Erdoğan, beyaz eşya satışlarındaki artışı örnek göstererek eleştirilere cevap verdi. 

Erdoğan konuşmasında şunları söyledi: “Buzdolabı satışları 2002’de 1 milyon 88 bindi. 2017 itibariyle verirsem 3 bin 107 bin, 2019’da 2 milyon 406 bin buzdolabı adet buzdolabı satışı var. Yine çamaşır makinesi satışına bakıyoruz  824 bin adet 2002’de, 2019 yılında ise bu rakam 2 milyon 20 bin adet. Bulaşık makinesi 282 bin adet idi, 2019 yılında 1 milyon 332 bin adet. Daha detayları var, daha detaylarına girmiyorum. Türkiye bir tırmanışta. Ama bizim bu tırmanışımızı görmek istemeyenler, gözü olup da görmeyenler var.” 

Ekonomik gelişmelerle ilgili Cumhurbaşkanı İletişim Sözcüsü Fahrettin Altun da Twitter hesabından açıklama yaptı. Altun, “kur oyunları üzerinden doğrudan ekonomimizi hedef alan saldırıların kimler tarafından organize edildiği çok iyi bilinmektedir.” yorumunu yaptı.

Altun yorumunda şu ifadeleri kullandı: “Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, liderliğinde son 18 yılda büyük bir şahlanış dönemine giren Türkiye’nin yükselişi, dış mihrakların ve küresel sömürü düzeni baronlarının kirli oyunlarıyla inkıtaya uğratılmak istenmektedir. 

Son dönemde, kur oyunları üzerinden doğrudan ekonomimizi hedef alan saldırıların kimler tarafından organize edildiği çok iyi bilinmektedir. Türkiye, salgın sürecinde yürütmüş olduğu başarılı sağlık ve ekonomi sistemiyle tüm dünyaya örnek olmuştur.

Ülkemizin ekonomik yükselişi ve Akdeniz’in barış diyarı olabilmesi için kararlılıkla savunduğu tezleri, yıllarca sömürü çarkını işleten kan emici odakların oyunlarını boşa düşürmüştür.

Milli ve bağımsız ekonomi için attığımız her adım, küresel sömürü çetelerini Türkiye’ye karşı üstü örtülü kirli bir operasyona zorlamıştır. Başarılı ekonomi yönetimi ve güçlü liderlik ile tüm oyunları bozacağımızdan hiç kimsenin şüphesi olmasın.

2020 yılı birinci çeyrek büyüme oranlarında 4.5 puan ile; G-20 ülkeleri, Avrupa Birliği ülkeleri ve OECD ülkeleri arasında açık farkla birinci olan Türkiye Cumhuriyeti Devleti, algı operasyonlarıyla diz çöktürülecek bir ülke değildir.

Ekonomimiz her geçen gün güçlenerek yoluna devam etmektedir. Tüm ekonomik veriler, tablolar, grafikler ve rakamlar Türkiye’nin ekonomik gücünü dost düşman herkese göstermektedir.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.