Erdoğan uyukladı ortalık karıştı

0
159

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın internet üzerinden partilileriyle bayramlaştığı konuşmasında uyuklamasının göründüğü anlar ortalığı karıştırdı.

Fatih Altaylı Habertürk’te yer alan dünkü yazısında, Erdoğan’ın uyukladığı görüntülerin Cumhurbaşkanlığı’nca daha önce çekildiğini belirtmiş ve bu görüntünün servis edilmesini “çok fena” olarak yorumlamıştı. Altaylı görüntülerin paylaşılması için ayrıca, “Açık biçimde, çok yakınında birilerinin cumhurbaşkanını zor duruma düşürmek istediğine, zayıf göstermeye çalıştığına işaret eder.” ifadesini kullanmıştı.

Ancak Altaylı yazının yayınlanmasından saatler sonra yeni bir yazı kaleme alarak hem AA Genel Yayın Yönetmeni Yusuf Özhan’ın kendisini aradığını hem de İletişim Başkanlığı’ndan Habertürk’e verilen bilgiye göre yayının canlı olarak Marmaris’ten yapıldığının belirtildiğini yazmıştı.

Altaylı’nın yazısı sonrası ise Saray’ın İletişim Başkanı Fahrettin Altun sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla Habertürk’ü hedef aldı. “Yalan haber, karalama ve dezenformasyon ile mücadelemiz sürüyor. Habertürk, karalama, dezenformasyon ve yalan haberden bir türlü vazgeçmiyor.” diyen Altun, “Habertürk’ü kınıyoruz” paylaşımını yaptı.

Altun’a yanıt ise yazının sahibi Fatih Altaylı’dan değil Habertürk TV programcısı Mehmet Akif Ersoy’dan geldi. Altun’un paylaşımını kınadığını belirten Ersoy sosyal medya hesabından “İletişim Başkanı Sn. Fahrettin Altun’un Habertürk TV’yi hedef alan açıklaması hakkında” diyerek video mesaj paylaştı ve Fatih Altaylı’nın yazısına ilişkin gerekli düzeltmeyi yaptığı belirterek şunları söyledi:

“Sayın Altaylı’yla zaten konuşulmuş, düzeltmeyi de paylaşıyor. Habertürk doğrudan hedef alınıyor burada. Sayın cumhurbaşkanının bir haftadır çok yoğun bir programı vardı. Bu yoğun programından sonra gayet tabiidir insan olarak yorulmuş olabilir. Bunu hesap etmeyip, bu iletişim kazasına sebep olduktan sonra… Bayram tebriğini banttan da yayınlayabilirsiniz. Bant kaydı çekebilirsiniz. Sayın cumhurbaşkanı yorgunken neden canlı yayınladığı da soru işareti.

İletişim başkanının gazetecileri düzeltmek yerine bir kurumu doğrudan hedef alan açıklama yapması hakikaten şaşırtıcı. Ortada bir hata bile varsa, diyelim ki Habertürk yazarı yanlış bildiği bir şeyi paylaştı, onu düzelttiniz. Doğrudan bir kurumu hedef alıyor olmak şöyle bir şey de getirir… Parti içerisinde biri yanlış yaptığında -o yanlışların içeriğini söylemeyeceğim- doğrudan partiyi veya ittifakı hedef almak ne kadar makuldur?”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.