Erdoğan’dan Meral Akşener’e: “Orada da (Rize’de) gerekeni yaptılar. Daha neler olacak neler…”

0
162

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, partisinin Meclis gruıp toplantısında konuştu.

Gündeme dair önmeli açıklamalar yapan Erdoğan, çete lideri Sedat Peker ile başladı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya sahip çıkan Erdoğan, hedefin Türkiye’nin ‘huzur ve güven iklimi’ olduğunu savundu. Erdoğan ayrıca, “Binali Yıldırım arkadaşımızın oğlunun da hedef alınması asıl niyeti gösteriyor” dedi.

Erdoğan’ın sözleri arasında ise en çarpıcı olanı, İYİP Genel Başkanı Meral Akşener ile ilgili söylediği sözlerdi. Erdoğan, “Gelin hanım (Akşener) Netanyahu’nun yanına koyuyor uzonun ardından da Rize’ye gidiyor. Gelin hanıma gayet güzel ders veriliyor. Yine dua et ki gelin hanıma çok ileriye gitmeden ders verdiler. İkizdere yetmedi, Çayeli’ne gittin. Orada da gerekeni yaptılar. Daha neler olacak neler…” ifadelerini kullandı.

Soylu’ya ve Binali Yıldırım’a sahip çıktı, Peker’i eleştirdi

Erdoğan, Soylu ile ilgili olarak da şu ifadeleri kullandı: “İçişleri Bakanı Soylu’yu hedef alan saldırıların gerisinde ülkemizde sağlanan huzur ve güven ikliminden duyulan rahatsızlık var. Terör örgütleri gibi, suç örgütleriyle mücadelesinde de İçişleri Bakanımızın yanında olduk, yanındayız ve yanında olacağız. Hedefin İçişleri Bakanımız değil büyük ve güçlü Türkiye’nin inşası gayretleri olduğunu anlamak için kullanılan araçlara ve onları kullananların siluetlerine bakmak yeterlidir.

Ayrıca Sedat Peker, Binali Yıldırım’ın oğlunun adını vererek uyuşturucu sevkiyatında bulunduğu iddia etmişti. Buna yönelik ise, “Ülkemizde yıllarca bakanlık, başbakanlık ve Meclis Başkanlığı yapmış, partimizin genel başkanlığını yürütmüş Binali Yıldırım arkadaşımızın da oğlu üzerinden hedefe alınması, asıl niyeti gösteren bir başka işarettir. Şimdiye kadar nasıl şahsımız, partimiz ve çalışma arkadaşlarımız üzerinden ülkemize yönelik hiçbir saldırıya eyvallah etmediysek, bu tezgahı da bozacağız.” sözlerini söyleyerek Binali Yıldırım’a da sahip çıktı. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.