Erdoğan’dan sosyal medyaya müdahale sinyali: Daha fazla katlanamayız, Ekim ayından itibaren Meclis’te çalışma yürütülecek”

0
95

AKP’li Cumhurbaşkanı Kuzey Kıbrıs ziyareti sonrasında bugün gazetecilerin sorduğu soruları yanıtladı.

KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ile ilgili yaptığı görüşmelerden aktarımlar yapan Erdoğan, Kuzey Kıbrıs ziyaretine CHP, İYİP ve Saadet Partisi genel başkanlarının davet edildiğini, HDP’nin ise “tabii ki davet edilmediğini” belirtti.

Erdoğan ayrıca sosyal medyaya müdahalede bulunacaklarının sinyalini de verdi.

Sosyal medyaya daha fazla katlanamayacaklarını ve Ekim ayından itibaren müdahalede bulunmak için Meclis’te çalışmalar başlatacaklarını belirten AKP’li Erdoğan, şu ifadeleri kullandı:

“Büyük Millet Meclisimiz sosyal medya ile alakalı bir yasa geçirdi. Fakat bu yasanın devamında özellikle yalan terörü hususunda bir adım daha atılması gerekiyor. Bu konuda da yaptığımız bir çalışma var. Uluslararası alanda özellikle bu yalan teröründe ne tür adımlar atılıyor; ne tür düzenlemeler, ne tür müeyyideler getiriliyor; karşılaştırmalı bir çalışma yaptık. Ekim ayından itibaren bununla ilgili de Meclis’te bir çalışma yürütülecek. Fakat sorun bizim açımızdan çok daha can yakıcı. Çünkü bizdeki muhalefet partisi bu yalan terörünü siyasetinin tek malzemesi yapmış durumda. Dolayısıyla bizdeki durum çok daha ciddi ve demokrasimiz adına çok daha büyük bir tehdit. Daha fazla katlanamayız. Çünkü bu da bir terör. Onun için üzerine gitmemiz lazım.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.