Erdoğan’ın damadı Berat Albayrak’a “Damat” demek hakaret sayıldı!

0
571

Beşiktaş Divan Kurulu Üyesi ve avukat Ali Rıza Dizdar, Berat Albayrak’a damat dediği için hakkında soruşturma açıldı.

Ali Rıza Dizdar Göztepe-Beşiktaş maçı sonrası yaptığı konuşmada “damat” kelimesini kullandığı için hakkında soruşturma açıldı. Bianet’ten Ayça Söylemez’in haberine göre; Dizdar savcılıkta soruşturma kapsamında verdiği ifadesinde, şikayetçi konumundaki Berat Albayrak’ın adının veya ünvanının konuşmasında geçmediğini, “sadece damat dediğini” söyledi.

Dizdar’ın avukatı Efkan Bolaç soruşturmayla ilgili, “Damat demek de suç olmuş” ifadelerini kullandı.

Ne olmuştu? 

Ali Rıza Dizdar, 15 Şubat 2020’daki Beşiktaş Divan Kurulu’nda Türkiye Futbol Federasyonu tarafından reddedilen Göztepe-Beşiktaş maçı ile ilgili şunları söylemişti:

“Göztepe maçını ben hukukçu sıfatının dışında spor hukuku uzmanı olarak izledim. Bütün UEFA, FIFA ve kuralları teker teker inceleriz. Hakem düdüğü, top havadayken çaldı. Neden çaldı? Çünkü bir kural var. Eğer bir tehlikeli harekette bir sporcu yaralanmış ise hakem oyunu hemen durdurur. Gole giden adamı bile durdurur. Çünkü sporcu sağlığı her şeyin üzerindedir. Hakem havadayken çaldı. Top, Atiba ile Göztepelilerin arasında geldiğinde çalmadı. Top oraya da gitmeyebilirdi. Burada olan olay şu; maç olduğu yerden tekrarlanma kararı alınmıştı. Açık açık söylüyorum, bildiğim için söylüyorum. İsim de açıklayabilirim. Maç olduğu yerden devam edecekti ama siyasi erk, yani damat bunu engelledi. Ve damat, Sörloth’un cezasını da utanmadan 1 maça düşürttürdü. Yani bunun anlamı, Sörloth Beşiktaş maçına çıksın diye yapılıyor. Bunlar artık görülüyor.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.