Erdoğan’ın Korumalarından Düğün Dayağı

0
761

Geçtiğimiz günlerde Demirören ve Kalyoncu ailelerinin çocuklarının Çırağan Sarayı’nda yapılan düğünleri sırasında yoldan geçen bir avukatın trafiğin neden kapatıldığını sorması üzerine Cumhurbaşkanlığı korumaları tarafından feci şekilde dövüldüğü ortaya çıktı.

Cumhuriyet Gazetesi’nden Alican Uludağ’ın haberine göre Avukat Sertuğ Sürenoğlu, Tayyip Erdoğan’ın da nikah şahitliğini yapacağı düğün sırasında evine gitmek için otobüse binmiş, Çırağan Sarayı yolunun trafiğe kapatıldığı için uzun süre bekledikten sonra öteki yolcular ile birlikte otobüsten inmişti.

Saat 20.30 sıralarında yaşanan olayda Sürenoğlu, trafiğin neden kapatıldığını orada bulunan polislere sordu. Bu sırada çevrede bulunan Cumhurbaşkanlığı korumaları Sürenoğlu’nu “Cumhurbaşkanlığına hakaret” iddiası ile koruma aracına soktu; ters kelepçe yaptı, gözlerini bağladı ve darp etmeye başladı. İddiaya göre işkence araç içerisinde 2 saate yakın sürdü.

Daha sonra Erdoğan’ın korumaları tarafından zorla tutanak imzalatılan Av. Sertuğ Sürenoğlu, polislere teslim edildi ve oradan Savcılığa çıkarıldı. Savcılıktan tutuklanma talebi ile Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edilen Sürenoğlu buradaki ifadesinde “Ben oraya Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın geleceğini dahi bilmiyordum. Sadece yolun neden kapalı olduğunu sordum. Kesinlikle Cumhurbaşkanına hakaret etmedim. Bana Cumhurbaşkanı korumaları işkence yaptı ve zorla Cumhurbaşkanına hakaret ettiğimi beyan eden tutanak imzalatıldı” dedi. Sürenoğlu adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.