Erdoğan’ın oğlunun “gemicik”lerinin sayısı 10’a ulaştı

0
484

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın oğlu Ahmet Burak Erdoğan’ın ortağı olduğu şirket “gemicik”lerine yenisini ekleyerek, gemi sayısını 10’a yükseltti.

Burak Erdoğan’ın ortağı olduğu MB Denizcilik, 2 milyon 650 bin liralık sermaye artırımına giderek, sermayesini de 5 milyon 300 bin liraya çıkardığını duyurdu.

ANKA’nın haberine göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın armatör oğlu Burak Erdoğan, 6 Şubat 2007 tarihinde 2 milyon 350 bin dolara aldığı Safran 1 gemisiyle gündeme gelmişti. Oğlunun gemi almasıyla ilgili gelen eleştirilere Erdoğan, Başbakan olduğu dönemde “Gemi var gemicik var.” diye yanıt vermişti.

Erdoğan’ın bu sözünden sonra oğlu Burak Erdoğan’ın aldığı “gemicikler” artarak, dikkatleri çekmeye devam ediyor.

Burak Erdoğan’ın, Mecit Mert Çetinkaya ile birlikte ortak olduğu MB Denizcilik, en son 18 Şubat tarihinde sermaye artırımına giderek, 2 milyon 650 bin lira olan sermayesini 5 milyon 300 bin liraya çıkardığını internet sitesinden duyurdu. Burak Erdoğan sermayenin 4 milyon 420 bin lirasına sahipken, ortağının payı 1 milyon 60 bin lira. Şirket 2007’de kurulduğunda ise toplam sermayesi 50 bin liraydı.

Ayrıca şirketin internet sitesinde gemi sayısının 10’a yükseldiği, “Hong Kong’ da Manta Asli (Ex. Frieda Selmer – 56K Bulk Carrier) gemisini teslim alıp 10. gemi olarak filomuza kattığımızı duyurmaktan mutluluk duyarız.” ifadeleriyle paylaşıldı. Sitede ise şu an sadece 9 geminin tanıtımı yapılıyor ve fotoğrafı bulunuyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.