Erdoğan’ın “terbiyesiz herif” sözüne Özel’den 23 saniyelik cevap

0
155

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, Garê’deki operasyonda yaşamını yitiren 13 polis ve askerin ölümünden sorumlu tuttuğu AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın karşılık olarak Kılıçdaroğlu’na söylediği, “Terbiyesiz herif.” sözlerine tepkiler sürüyor.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel de “kısa” bir basın toplantısı düzenleyerek, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na “Ya sen ne yüzsüzsün? 5-6 yıldır bu şehitlerimizi yakından takip eden bizlere bunların sorumlusu Cumhurbaşkanıdır nasıl diyorsun? Terbiyesiz herif. Sana İçişleri Bakanımı, Savunma Bakanımı gönderiyorum. Sen bunlara layık değilsin” diyen Erdoğan’a yanıt verdi.

Özel’in 23 saniyede tamamladığı ve en kısa süren basın toplantısı olarak kayıtlara geçen toplantıda Özel, “Meclis tarihinin en kısa basın toplantısını yapmak üzere karşınızdayım. Adalet ve Kalkınma Partisi’nin Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu hakkında yaptığı tüm iftira, hakaret ve küfürleri kendisine aynen iade ediyoruz.” ifadelerini kullandı.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.