ESAS HAİNLİK

0
695

Sözcü gazetesi Fırat Kalkanı Bölgesi adı verilen bölgede yaşanan olayı “PKK/PYD’li teröristlerden hain saldırı: 4’ü Türk askeri 7 yaralı!” başlığıyla verdi. Askerler dışındaki 3 kişi ÖSO imiş.

ÖSO bilindiği gibi Erdoğan’ın Suriye’deki rejimi yıkıp onun yerine siyasal İslamcı bir rejim kurmak isteyen müttefiklerinden oluşuyor. Erdoğan onlara bazen Kuvvai Milliye de diyor ki bu da Erdoğan’ın milletinin kuvvetleri anlamına geliyor.

Geçtiğimiz yıl Afrin’i işgal eden bu kuvvetler askerlerle birlikte basına dinci ve MHP’ci ifadelerle pozlar vermekteydi. ÖSO kuvvetleri yağmacılık, ırza geçme gibi marifetleriyle de tanınıyor.

Ülkemizde beslenip donatılarak Suriye’de cihada sokulan ÖSO kuvvetleri genelde kendisiyle aynı soydan ama biraz daha radikal dinci olan IŞİD ve El Nusra gibi örgütlere katıldı. Elde kalanlar tamamıyla Erdoğan rejimi tarafından ayakta tutuluyor. Finansmanları Türkiye’den sağlanıyor. Tabii ki Erdoğan’ın maaşından değil.

Erdoğan rejimi ÖSO kuvvetleriyle birlikte Suriye sınırından içeri girilerek işgal edilen yerlerde Türkiye’nin güvenliğini sağlamak amaçlı olduğunu iddia ediyor. Odak Dergisi Fırat Kalkanı ve Afrin harekatlarını Türkiye’yi batağa sokmak qolarak yorumlamakta ve bu işgal sebebiyle yaşanan ölümlerin sorumluluğu olarak Erdoğan’ı göstermektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.