Feyzioğlu’ndan Yargı Paketi ile İlgili Açıklama: Türkiye Demokrasiden Şaştı Diyenlere Tokat Gibi Cevap Olacaktır

0
590

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, Adalet Bakan Yardımcısı Zekeriya Birkan ile görüşen Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, Ekim’de Meclis gündemine gelecek yargı reformu paketinin genişletileceğini ve genişletilmiş halinin Meclis’ten çıkmasını beklediğini söyledi.

Yapılan toplantıda, yargı paketinin genişletilmesi konusunda AKP’lilerle uzlaşıya vardıklarını açıklayan Feyzioğlu, “Soruşturmada tutukluluk sürelerinin kısalması belki bir müjde olarak ifade edilebilir. Çünkü vatandaşlarımızda böyle bir beklenti var. Cezaevleri artık doluluk haddini fazlasıyla doldurmuş durumda ve soruşturma evresinde azami süreler kısalarak geliyor” ifadelerini kullandı.

Ayrıca Feyizoğlu, reform paketinin samimiyetine inandığını da ekleyerek “Dünyada, ‘Türkiye bu konuda ciddi değildir, oyalama taktiği içindedir, hukuk devletini güçlendirme niyeti yoktur, demokrasiden sapmıştır’ diyenlere tokat gibi cevap olacaktır. Hukuk devletini güçlendirmeyi düşünmeyen bir devlet, niçin bir buçuk senedir on binlerce kişinin emek harcadığı bir reform paketi hazırlama işine girişsin ki? Burada bir samimiyet vardır.” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.